Данецот се чувствува добро

Ериксен се огласи од болница: Ви благодарам за убавите и неверојатни пораки, ми значат многу (ФОТО)

Кристијан Ериксен се огласи од болница, фудбалерот од средниот ред се заблагодари за поддршката, вели дека се чувствува добро и исрапти порака до соиграчите од Данска.

Кристијан Ериксен го живее вториот живот откако колабрираше на дуелот со Финска, неговото срце престана да бие но докторите успеаја да го реанимираат.

Фудбалерот од средниот ред сега е во стабилна состојба и останатиот дел од Европското првенство ќе го проследи преку ТВ-екраните под контрола на лекарите.

„Огромно благодарам за убавите и неверојатни пораки кои дојадоа од целиот свет. Навистина многу ми значат, на мене и моето семејство. Добро сум, со оглед на ситуацијата. Треба да ми бидат направени уште неколку тестови во болница, но се чувствувам добро. Сега на следните мечеви ќе ги бодрам момците од репрезентацијата на Данска, играјте за целата нација“ – гласеше објавата на Кристијан Ериксен на социјалните мрежи, а беше постирана и слика од болничкиот кревет.

Министерството за финансии во изминатиот период активно работеше на реформа за унапредување на фискалната децентрализација, која нуди сериозно системско решение за стабилни финансии на општините кои ќе значат одговорни општини и испорака на квалитетни и ефикасни услуги за граѓаните. 

повеќе

Либералната империјалистичка доктрина на Америка е одговорна за ужасниот масакр во места како Виетнам, Ирак и Централна Америка. Но Америка, исто така, произведе либерална антиимперијалистичка доктрина што останува затскриена во една ТВ-серија што ја восхитува американската публика уште од 1966 година.

повеќе

Граѓани, бегалци, мигранти, веќе не ни е важно – се чини дека никој не гледа светла иднина за себе во Албанија.

повеќе