По тензични преговори кои траеа со недели

Ериксен пристигна во Милано, ова се деталите од големиот трансфер на Интер

Кристијан Ериксен е на чекор до преселба во Интер, Данецот утрово пристигна во Милано, следат лекарски прегледи и потпис на договорот.

„Нероаѕурите“ добиваат големо засилување, по тензични преговори кои траеа со недели, Кристијан Ериксен го делат само формалности од „црно-синиот“ дрес. Данецот утрово пристигна во Милано, следат лекарските прегледи и потпис со Интер.

Последните информации велат дека Интер на Тотнем ќе му плати 20 милиони евра, плус ќе ги покрие трошоците за солидарни исплати (5% од трансферот односно 1 милиони евра), а ќе биде одигран и пријателски натпревар помеѓу двата клуба и целиот приход од овој меч ќе заврши во касата на „спарси“.

Кристијан Ериксен ќе се обврзе кон Интер до 2024 година и на Џузепе Меаца ќе има плата од 8 милиони евра по сезона, плус уште два додатни милиони во бонуси.

Веќе четврта деценија штом општеството се фокусира на македонско-бугарските или македонско-албанските односи, на улиците излегуваат навивачките групи со навредливиот репертоар. Спонтано? Ајде, Ве молам.

повеќе

Нивото на Советот на Центар никако да порасне и да ги покаже демократските капацитети и зрелоста очекувани од граѓаните.

повеќе

Historia magistra vitae est (Историјата е учителка на животот). Оваа латинска изрека ќе ги објаснува односите меѓу народите и нациите додека постои светот.

повеќе