Куп на Италија

Ериксен прекрасно погоди од слободен удар во 97. минута за славје на Интер, Ибрахимовиќ трагичар (ВИДЕО)

Интер го победи Милан во Купот на Италија со 2-1 во драматичен финиш, Кристијан Ериксен прекрасно погоди од слободен удар во 97. миниута.

Интер се пласираше во полуфиналето од Купот на Италија откако вечерва со 2-1 го совлада Милан. Златан Ибрахимовиќ беше трагичар а Кристијан Ериксен херој. 

Швеѓанецот постигна убав гол по половина час игра и донесе водство за Милан од 0-1, но потоа беше исклучен на стартот од второто полувреме. 

Напаѓачот најпрво доби жолт картон за кошкање со Лукаку, а потоа втор жолт и црвен за старт над Коларов. 

Со играч повеќе, Интер притисна и изедначи со голот на Лукаку од пенал во 71. минунута. 

Во 97. минута на сцена стапи Кристијан Ериксен кој прекрасно погоди од слободен удар и донесе триумф од 2-1.

Во чест на Меѓународниот ден на трудот, вреди да се разгледа состојбата со работничките права во државата, да се направи краток осврт на изминатата година и да се согледа што може да се направи за да се насочат работите кон подобро.

повеќе

Таквиот вид на анахрон национал-романтизам, со речиси апологетски однос кон окупаторската политика на Бугарија во Втората светска војна, штетна е за хармонизација на односите на Балканот, пред сѐ на Бугарија со РСМ, но и со Србија.

повеќе

Некогаш да градиш на три континенти, а денес да не ја градиш сопствената држава.

повеќе