Тотнем испаѓа од игра

Ериксен ќе избира помеѓу два клуба

Скај Спортс пренесува дека Кристијан Ериксен ќе избира помеѓу продолжување на соработката со Брентфорд или преселба во Манчестер јунајтед.

Кристијан Ериксен на почетокот од годинава имаше успешен кам-бек на терените откако минатото лето добро ги исплаши сите кога колабираше на натпреварот помеѓу Данска и Финска.

Брентфорд му понуди нов договор на Данецот, за кого интерес пројавија и Тотнем и Манчестер јунајтед.

Како што пренесува Скај Спортс, „спарси“ се повлекле од трката, па Кристијан Ериксен сега ќе одлучува помеѓу Брентфорд и Манчестер јунајтед.

Предлогот на „ѓаволите“ е подобар од финансиски аспект, но парите не се приоритет на фудбалерот. Кристијан Ериксен и неговото семејството се чувствуваат добро во Лондон и имаат одредени резервации за преселба на северот од Англија.

Данецот исто така сака да биде стартер на секој натпревар со цел да обезбеди место во составот на Данска за мундијалот во Катар.

Потписниците на нотарските изјави дека нема да гласаат за измените на Уставот се подложни на промени за материјално благо.

 

повеќе

Здруженост, сплотеност и поврзаност на луѓе, друштва, организации и институции кон една заедничка цел или поради заедничка причина. 

повеќе

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе