Постигнат е договор

Ериксен ќе биде нов фудбалер на Манчестер јунајтед

Кристијан Ериксен во наредните денови ќе го комплетира трансферот во Манчестер јунајтед, тој веќе има вербален договор со клубот. 

Ериксен го одбрал Манчестер јунајтед. Според новинарот Дејвид Орстејн, Данецот има вербален договор со клубот од Олд Трафорд.
 
Тој денеска го известил и Брентфорд за неговата одлука да се пресели во Манчестер јунајтед.
 
Трансферот ќе биде комплетиран во текот на оваа недела. Кристијан Ериксен ќе потпише тригодишен договор, медицинските тестови се веќе закажани.
 
Клучен за одлуката на Ериксен бил тренерот Ерик тен Хаг кој го убедил да му се приклучи во Манчестер јунајтед.

Одлучната изборна победа на италијанската десница овозможува нејзиниот лидер да биде првата жена премиер во Италија и прва која тврди дека недвосмислено има постфашистичко потекло.

повеќе

Нов фронт за работа на градежните фирми на веќе изградените згради (и куќи) треба да биде топлинската изолација.

повеќе

Во Македонија не постои никаква забрана за конверзиона терапија, а лиценцираните психолози што може да се јават како спроведувачи или наведувачи на ваква „терапија“, за жал, не сносат никакви последици.

повеќе