Постигнат е договор

Ериксен ќе биде нов фудбалер на Манчестер јунајтед

Кристијан Ериксен во наредните денови ќе го комплетира трансферот во Манчестер јунајтед, тој веќе има вербален договор со клубот. 

Ериксен го одбрал Манчестер јунајтед. Според новинарот Дејвид Орстејн, Данецот има вербален договор со клубот од Олд Трафорд.
 
Тој денеска го известил и Брентфорд за неговата одлука да се пресели во Манчестер јунајтед.
 
Трансферот ќе биде комплетиран во текот на оваа недела. Кристијан Ериксен ќе потпише тригодишен договор, медицинските тестови се веќе закажани.
 
Клучен за одлуката на Ериксен бил тренерот Ерик тен Хаг кој го убедил да му се приклучи во Манчестер јунајтед.

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе

Несанкционирањето на овој говор доведува до повторување, ширење и злоупотреба на овие аномалии како еден вид „нормализиран“ начин во политичката борба против поединци и групи со различни мислења.

повеќе