Данецот повторно ќе игра фудбал

Ериксен е на чекор до враќање во Премиерлигата

Кристијан Ериксен е блиску до потпис со Брентфорд до крајот на сезоната. 

Ериксен е во напредни преговори со Брентфорд, договорот е подготвен, треба уште да се потпише, но претходно мора да се завршат сите формалности.
 
Во случајот на Ериксен, посебно важни се медицинските тестови кои треба да ги помине фудбалерот. Доколку тие бидат успешни, се верува дека Данецот ќе стави потпис на договорот.
 
Тој сака повторно да игра фудбал, во Премиерлигата тоа може да го прави и со дефибрилатор, за разлика од Серија А каде што не можеше.
 

(Насловот е на турски со причина, во превод, „писмо или револвер“.)

повеќе

Со фактот што Европа продолжува да плаќа милијарди долари за рускиот гас секој месец, таа и понатаму игра онака како што свири Кремљ, покажувајќи на тој начин дека е заробеник на сопственото задоволство.

повеќе

Грејната сезона заврши во месец април како и секоја година, но последнава беше со многу проблеми кои произлегоа од енергетската криза, од војната во Украина и генерално од светската економска криза.

повеќе