Ла Лига

Енис Барди влезе во историјата на Леванте

Македонскиот фудбалер, Енис Барди влезе во историјата на Леванте како четврти фудбалер со најмногу настапи за овој клуб во Ла Лига. 

Барди станува легенда на Леванте, македонскиот фудбалер е четвртиот играч на овој клуб по бројот на настапи во Ла Лига. Неговиот меч против Атлетик Билбао беше вкупно 126ти.
 
Пред него се само Моралес со 223, Роџер со 159 и Хуанфран со 153 настапи за Леванте во Ла Лига.
 
„Горд сум што сум дел од историјата на овој клуб и што сум во друштво со Педро Лопез, Моралес, Роџер и Хуанфран. На Педро му реков дека не ни сонував дека ќе одиграм толку многу мечеви. Среќен сум во Леванте и ќе направиме сѐ за да избориме опстанок затоа што навивачите го заслужуваат тоа. Никој не ни размислува да се предаде во оваа битка“, изјави Барди. 

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе

Нема простор за двоумење и губење време, затоа Македонија и Бугарија треба да соработуваат што е можно поскоро за да најдат јасен јазик за разбирање, во процес кој би бил следен од ЕУ, Вашингтон и ОН.

повеќе

Наместо да ги повлечат тужбите против воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите припадници на безбедносните сили, МВР отиде дотаму што поднесе тужби дури и против членовите на семејствата на загинатите полицајци со законска камата да ја вратат земената оштета.

повеќе