Расположение на високо ниво

Енис Барди си играше мајтап со новинар на тренинг на Леванте (ВИДЕО)

Македонскиот фудбалер, Енис Барди се пошегува со новинарот за клупската телевизија за време на тренинг на Леванте. 

Енис Барди ги почна подготовките со Леванте, атмосферата очигледно е одлична на тренинзите, па македонскиот фудбалер му фати малку сеир на новинарот на клупската телевизија.

(Реакција на колумната на Наум Кајчев, „За Гологанови и нашата заедничка историја“, 15 септември 2019, МКД.мк)

повеќе

Деликатна јазична авантура е ако се излезе од основното и утврдено значење на зборовите и се прејде во сферата на жаргонот и колоквијалноста.

повеќе

Плаќањето на вработените на час наместо месечно помага да се зголеми нивната плата со тоа што ќе се вреднува работното време поефикасно.

повеќе