Ла Лига

Енис Барди даде гол за Леванте во дербито на Валенсија (ВИДЕО)

Леванте и Валенсија одиграа меч со седум голови кои го добија гостите со 4-3, Енис Барди го постигна последниот погодок на мечот.

Леванте прокоцка водство од 2-0 во мечот со Валенсија и забележа нов пораз во Ла Лига. Енис Барди во игра влезе во 77. минута и покажа дека местото не му е на клупата.
 
Леванте поведе со голови на Кампања и Матри, а пред крајот на првиот дел Гуедеш намали на 2-1.
 
Следуваа три голови на Валенсија во второто полувреме, Солер погоди двапати, а еден гол даде Гуедеш, негов втор на мечот за водство на Валенсија од 4-2.
 
Во 90. минута Барди даде гол кој прво беше поништен поради офсајд, но ВАР ја корегираше таквата одлука и Леванте намали на 4-3.
 
Во финишот од мечот по центаршут на Барди, Леванте имаше и шанса за израмнување, но Силесен го одбрани ударот.
 
По 18 одиграни кола Леванте е закован на дното без ниту една победа. Има само осум бодови.
 

Постоењето на еден отпорен, одржлив и правичен систем на храна е нешто што мора да биде столб на секоја агенда која има за цел за климатско ублажување или адаптација.

повеќе

Економската криза е лоша во сите сфери на живеењето, но од неа можеме и да научиме по нешто.

повеќе

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе