Арсенал

Емери со големи емоции се збогува со Арсенал

Емери со многу емоции им се заблагодари на фановите на Арсенал, на раководството и на сите кои работат во клубот, вели дека за него ова било големо искуство. 

Арсенал синоќа му врачи отказ на Емери поради серијата од слаби резултати која не даваше знак дека тимот ќе излезе од кризата.
 
Шпанскиот стратег со писмо полно со емоции се заблагодари на сите во клубот.
 
„Беше чест да се биде тренер на Арсенал. Сакам да им се заблагодарам на сите фанови од дното на срцето кои ми помогнаа да ја разберам и почувствувам големината на Арсенал. Сакам да ви кажам дека работев со пасија, посветено и напорно. Би сакал ништо повеќе од тоа да постигнев подобри резултати за вас. Исто така сакам да испратам порака на благодарност до сите вработени во Арсенал за начинот на кој ме третираа. Големината на Арсенал е во секој директор, извршител, вработен, асистент и волонтер“, вели Емери.
 
„Беше година и пол полна со емоции, убаво моменти и некои полоши, но ниту еден ден еден ден не помина без да запрам и да помислам колку сум среќен што работам во овој клуб со овие играчи и нивните професионални и лични квалитети“.
 
„Тие секогаш го почитуваа дресот кој го носат. Ја заслужуваат вашата поддршка. Веќе имам големо искуство во фудбалот, но уживав и научив многу во Англија, во Премиерлигата, за почитта кон професионалците и чистотата кон фудбалот“.

Овозможувањето континуитет на стопанството треба да биде на прво место во агендата на Владата, бидејќи закрепнувањето на економијата ќе дојде токму од приватниот сектор.

повеќе

Светот првично се соочи со кризата предизвикана од коронавирусот на некоординиран начин, при што огромен број држави едноставно ги игнорираа предупредувањата и настапуваа самостојно.

повеќе

Пандемијата на коронавирусот која го зафати целиот свет, не само што има огромно влијание врз јавното здравство, општеството и економијата како целина, туку предизвика пустош и во спортот.

повеќе