Лига Европа

Елмас во 11. секунда даде гол, втор најбрз во историјата на Лига Европа! (ВИДЕО)

По само 11 секунди игра на натпреварот Наполи - Спартак Москва, Елиф Елмас даде гол, му донесе водство на својот тим. 

Има разни информации секундата во која е постигнат погодокот на Елиф Елмас, според УЕФА тоа е во 11. секунда. Тоа би значело дека голот на нашиот фудбалер е втор најбрз во Лига Европа.
 
Најбрзиот го има постигнато Јан Сикора во 2016, во 10 секунда.

Зголемувањето на цените на храната се случува од причини кои се многу посложени отколку зголемувањето на другите цени, така што справувањето со тие причини бара различни стратегии. 

повеќе

Оние кои што најмногу сакаат карикатури засновани на црн хумор, имале највисоки мерки на вербалните и невербалните тестови на интелигенција, односно потребна е извесна интелигенција, добро расположение и смиреност да се препознае и ужива во црниот хумор, покажуваат истражувањата.

повеќе

Засега нема причина за паника, но треба внимателно да му пристапиме на наративот дека омикрон предизвикува лесна форма на КОВИД-19 која побрзо ќе доведе до крај на пандемијата.

повеќе