Серија А

Елмас влезе, па Наполи го скрши отпорот на Салернитана (ВИДЕО)

Наполи со 1-0 победи на гостувањето кај Салернитана, Елиф Елмас ги одигра последните 30 минути. 

Наполи долго време се мачеше да го скрши отпорот на Салернитана која играше одлична одбрана и не му дозволуваше на противникот да создава шанси.
 
Во 60. минута Спалети во игра го стави Елиф Елмас, а во следниот напад Наполи даде гол кој го постигна Зиелински.
 
Десет минути подоцна домаќините останаа со играч помалку откако Кастанос доби црвен картон, но Наполи само седум минути играше со фудбалер повеќе бидејќи и Кулибали заработи црвен.
 
Наполи го сочува водството до крај за победа од 1-0 и зачувување на врвот во Серија А.

Продолжува активноста на копачите, крановите и мешалките за цемент додека самите Албанци се протерувани од градот. 

повеќе

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе