Македонецот се огласи на социјалните мрежи по отказот на стратегот

Елмас со порака до Анчелоти: Мистер, ти благодарам за сè што стори за мене (ФОТО)

Елиф Елмас испрати порака на социјалните мрежи до Карло Анчелоти, Македонецот му се заблагодари на стратегот за укажаната доверба и му посака се најдобро во иднина.

Елиф Елмас ќе добие нов тренер, Наполи синоќа се раздели со Карло Анчелоти и во скоро време треба да го именува Џенаро Гатузо за нов кормилар. Отказот за искусниот стратег не е изненадување, ваков исход се најавуваше со недели, а низ медиумите од Италија денеска имаа најразлични стории за тоа каде пукнала тиквата.

Се пишува за проблеми кои датираат уште од минатото лето, Ла Стампа објави за несогласувања помеѓу Карло Анчелоти и управата на Наполи за настапот на трансферот пазарот.

Стратегот инсистирал на доаѓање на Мауро Икарди и продажба на капитенот Лоренцо Инсиње, кој не се вклопувал во тактичките замисли. Весникот исто така додава дека Карло Анчелоти барал засилување за левата крилна позиција а го добил Елиф Елмас, играч од средината на теренот.

Тешко е да се каже колку има вистина во сето ова, Карло Анчелоти секогаш имаше убави зборови и пофалби за Македонецот, кој попладнево се огласи на социјалните мрежи и се заблагодари за укажаната доверба.

„Мистер, ти благодарам за сè што стори за мене. Задоволство беше да соработувам со тебе и да ми бидеш тренер. Ти посакувам се најдобро во иднина“ – гласеше пораката на Елиф Елмас до Карло Анчелоти на Инстаграм.

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе

Најпрво, важно е да се напомене дека поседувањето на оф-шор компанија не е нелегално само по себе. Во суштина оф-шор земјите нудат низа поволности како што се исклучително поволни стапки на данок. Всушност, некои од нив имаат нула стапка на данок. 

повеќе