Необична асистенција

Елмас со грб асистираше за победа на Наполи! (ВИДЕО)

Елиф Елмас имаше необична асистенција која му донесе победа на Наполи од 1-0 против Торино. 

Наполи долго време се мачеше да го скрши отпорот на Торино, во првото полувреме Инсиње промаши и пенал.
 
Клучниот момент се случи во 81. минута кога еден од играчите на Торино во обид да ја исфрли топката од шеснаесетникот, го погоди Елмас во грб, таа дојде до Осимен кој реализираше со глава за водство и победа од 1-0 за Наполи.
 

Зголемувањето на цените на храната се случува од причини кои се многу посложени отколку зголемувањето на другите цени, така што справувањето со тие причини бара различни стратегии. 

повеќе

Оние кои што најмногу сакаат карикатури засновани на црн хумор, имале највисоки мерки на вербалните и невербалните тестови на интелигенција, односно потребна е извесна интелигенција, добро расположение и смиреност да се препознае и ужива во црниот хумор, покажуваат истражувањата.

повеќе

Засега нема причина за паника, но треба внимателно да му пристапиме на наративот дека омикрон предизвикува лесна форма на КОВИД-19 која побрзо ќе доведе до крај на пандемијата.

повеќе