Деби погодок на нашиот фудбалер во Серија А

Елмас со гол во 94. минута му донесе победа на Наполи! (ВИДЕО)

Елиф Елмас е херојот на Наполи, со својот деби гол во Серија А постигнат во 94. минута му ја донесе првата победа на својот тим под водство на Џенаро Гатузо.

Елмас го даде својот прв гол во Серија А и тој значеше три бода за Наполи. Нашиот фудбалер погоди во последните секунди од мечот за победа на својот тим на гостувањето кај Сасуоло.

Домаќините поведоа преку Траоре во 29. минута, во 57. минута изедначи Алан, а кога сите мислеа дека мечот ќе заврши нерешено, на сцена стапи македонскиот репрезентативец.
 

Наместо да седнат заедничи и оние од власта и оние од опозицијата и да се договорат околу стратегијата за борбата со најголемата опасност, тие мудруваат и кажуваат бајки.

повеќе

За жал во овие тешки времиња некои политичари се занимаваат и со вируски патриотизам: на корона не сме се обратиле мултилингвално.

повеќе

Кога кризата со коронавирусот ќе заврши, светот повеќе нема да биде ист, концептот на неолиберализмот ќе биде редизајниран.

повеќе