Убав гол на нашиот фудбалер

Елмас со гол го заврши турското првенство, можеби негов последен за Фенербахче (ВИДЕО)

Фенербахче со 3-1 ја победи победи Анталијаспор во последното коло од турското првенство, еден од погодоците беше дело на Елиф Елмас.

При резултат 1-1, Елмас во 69. минута најпрво покажа голема борбеност и украде една топка, а потоа од акцијата која тој ја почна даде убав гол за водство на Фенер од 2-1.
 
На крајот славеа со 3-1 и сезоната за заборав ја завршија на шестото место на табелата.
 
Ова можеби беше и последен натпревар за Елмас во дресот на Фенербахче доколку се оствари барем една од многуте шпекулации кои го поврзуваат со трансфер во летниот преоден рок.
 

Сегашниот изборен модел е причината и генераторот  на сите проблеми на општественото и политичпко уредување на Македонија.

повеќе

Кина му дава на регионот нова надеж додека сонот за ЕУ се распаѓа, вели Политико.

повеќе

Северна Македонија стана кандидат 9 години пред Албанија и нема ништо лошо побрзо и да оди напред.

повеќе