Трансферот е договорен

Елмас сепак утре ќе потпише за Наполи

„Скај Спорт Италија“ информира дека Елмас утре ќе има медицински тестови и ќе стави потпис на договор со Наполи.

Иако првичните информации беа дека Елмас денеска ќе пристигне во Неапол и ќе го почне комплетирањето на трансферот, тоа сепак ќе се случи утре.
 
„Скај Спорт Италија“ информира дека договор е постигнат и Елмас утре ќе биде подложен на медицински тестови по кои ќе стави потпис на договор со Наполи и ќе му се приклучи на тимот кој се подготвува за новата сезона.
 
Трансферот на Елмас изнесува околу 15 милиони евра.
 
Тој веќе се збогува со Фенербахче и ги напушти подготовките на турскиот тим.

Ако идниот премиер биде македонски Албанец и ако успее сите граѓани на Македонија да се поклонуваат под едно знаме, тогаш – зошто да не!

повеќе

Стана премногу вообичаено да се слушнат повици за брза и сериозна одмазда како одговор на недокажани престапи на говорот и мислата, велат Ноам Чомски, Џ.К. Роулинг и 150 други интелектуалци во отворено писмо до јавноста.

повеќе

Додека повеќето земји во светот се соочуваа со двојна, здравствена и економска криза, Косово преминуваше во тројна криза заради политичките случувања.

повеќе