Овој гол нема да можат да му го одземат

Елмас се радува на деби погодок, Македонецот ја затресе мрежата на Сампдорија и прослави со многу емоции (ВИДЕО)

Елиф Елмас се радува на деби погодокот во Серија А, Македнецот вечерва ја затресе мрежата на Сампдорија и донесе водство од 0-2 по само петнаесетина минути игра.

Елиф Елмас вечерва против Сампдорија доби шанса од првата минута и на укажаната доверба одговори со погодок, негов прв во Серија А. По еден корнер од десната страна, Ди Лоренцо префрли на подалечната статива каде Македонецот умешно се снајде, го совлада Аудеро за 0-2 и прослави со многу емоции.

Ако идниот премиер биде македонски Албанец и ако успее сите граѓани на Македонија да се поклонуваат под едно знаме, тогаш – зошто да не!

повеќе

Стана премногу вообичаено да се слушнат повици за брза и сериозна одмазда како одговор на недокажани престапи на говорот и мислата, велат Ноам Чомски, Џ.К. Роулинг и 150 други интелектуалци во отворено писмо до јавноста.

повеќе

Додека повеќето земји во светот се соочуваа со двојна, здравствена и економска криза, Косово преминуваше во тројна криза заради политичките случувања.

повеќе