Лоши вести од Рига

Елмас се повреди, го пропушта мечот со Летонија!

Голем проблем за Македонија пред квалификацискиот натпревар против Летонија, Елиф Елмас се повреди на тренинг и нема да настапи утре.

Елмас се повредил на тренинг при дуел со Илиев. Има оток на зглобот, а повеќе информации за тежината на повредата се очекуваат по деталните прегледи.
 
„Елмас доби удар во еден дуел со Илиев, сега е на дополнителни прегледи“, изјави селекторот Ангеловски.
 
Натпреварот меѓу Летонија и Македонија се игра утре (понеделник) од 20:45 часот.

САД остануваат најмоќната држава во светот, но францускиот претседател Макрон прави сѐ да стане своевиден „пандан“ на претседателот на САД.

повеќе

Сега, кога нашата држава ја предводат анационални лидери, кога супериорната бугарска власт смрди од агресивен национализам, ќе биде тешко да се изгради цврсто пријателство.

повеќе

Иако Буџетот 2020 е популистички, сепак со цврстите ставови за отфрлање на субвенциите за возила и за промена на даночната политика на СДСМ, како и во идејата за понатамошно отворање на Министерството за финансии се наѕира дека Ангеловска знае што прави.

повеќе