Македонецот попладнево ќе се сретне со новите соиграчи и Анчелоти

Елмас пристигна во Рим на лекарски прегледи (ФОТО)

Елиф Елмас пристигна во Рим каде треба да ги помине редовните лекарски прегледи со Наполи пред да стави потпис на договорот.

Македонецот е пред трансфер во редовите на „наполитанците“ откако синоќа Фенербахче официјално потврди дека е постигнат договор за преселба на играчот на Сан Паоло.

Елиф Елмас утрово пристигна во Рим и веднаш се упати во клиниката Вила Стуарт. Тој сега треба да ги помине редовните лекарски прегледи и да ги комплетира сите формалности.

Се очекува во следните часови да пристигне и соопштението на Наполи, а Македонецот од Рим ќе треба да се упати во Вал ди Соле, односно тренинг кампот на Наполи и да се сретне со новите соиграчи и тренерот Карло Анчелоти.

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе