Серија А

Елмас повторно беше стартер, Наполи со пресврт до победа над Бреша (ВИДЕО)

Наполи дојде до трите бода од гостувањето кај Бреша иако по првото полувреме губеше со 1-0, тимот на Гатузо на крајот се радуваше на победа од 2-1. 

Елиф Елмас го освои Гатузо, македонскиот репрезентативец повторно беше стартер за Наполи.
 
Бреша од првата минута реши да се брани, а Наполи мака мачеше да го пробие бедемот.
 
И покрај таквата ситуација на теренот, Бреша поведе со гол на Ченселор во 26. минута.
 
Но по полувремето работите се променија, поради игра со рака на Матеју, Наполи доби пенал, Инсиње погоди од белата точка за израмнување на 1-1.
 
Само пет минути подоцна Руиз постигна прекрасен погодок за комплетен пресврт и победа на Наполи од 2-1.
 
Елмас на теренот се задржа до 76. минута кога беше заменет од Зиелински.
 
Следниот предизвик на Наполи е мечот против Барселона во Лигата на шампионите.

Пандемијата на коронавирусот која го зафати целиот свет, не само што има огромно влијание врз јавното здравство, општеството и економијата како целина, туку предизвика пустош и во спортот.

повеќе

За транспортерите – благодарам, за мерките – итност, за компаниите надеж дека Владата ќе ги искористи сите ресурси на државата за да ги одржи во живот, без разлика на цената што треба да се плати за тоа.

повеќе

Пандемијата со коронавирусот започна во време кога довербата во институциите беше на рекордно ниско ниво. 

повеќе