Повредата не е сериозна

Елмас: Подобар сум, се надевам дека ќе играм против Летонија

Елиф Елмас вели дека е подобар и се надева дека ќе може да игра против Летонија. 

Утринава излезе информацијата од Рига дека Елиф Елмас се повредил при еден дуел со Илиев на тренинг и нема да игра против Летонија.
 
Но Елиф вели дека сега е подобар и се надева дека ќе биде во комбинација за настап.
 
„Ви благодарам на поддршката и гриѓата за моето здравје. Заработив повреда на денешниот тренинг, но подобар сум. Се надевам дека ќе бидам во комбинација за настап“, вели Елмас.
 
„Како спортисти секогаш се бориме за успех и победа на нашата држава, даваме се од себе и на тој начин ќе продолжиме“.
 
„Поддржете ја оваа Македонија на вистински начин, без навреди или омаловажувања“.

Во повеќето земји во развој, ковид-19 предизвикува економски ураган.

повеќе

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе