Серија А

Елмас одигра десетина минути, Наполи дојде до важна победа (ВИДЕО)

Наполи со 2-0 го победи Беневенто и освои три многу важни бодови во битката за топ 4, Елиф Елмас во игра влезе во последните десетина минути. 

Елмас од клупата го почна денешниот меч со Беневенто, нашиот фудбалер во игра влезе во 82. минута кога резултатот веќе беше 2-0.
 
Мертенс во 34. минута постигна гол за 1-0, Политано во 66. минута го реализирашае вториот погодок за Наполи.
 
Наполи мечот го заврши со играч помалку откако Кулибали во 81. минута доби втор жолт картон.
 

Албанскaта политичка и научна јавност имаат објективен пристап и разбирање дека прашањата што се на масата за разговори со Бугарија не се воопшто лесни за решавање.

повеќе

Половични регионални форми на соработка и здружување се опасни за Македонија.

повеќе

Време е да се фокусираме врз суштинските проблеми. Време е да создадеме вистински ’општествен договор‘ за владеење на правото и на човековите права како главни столбови на европските вредности

повеќе