Наполи соопшти добри вести

Елмас конечно негативен на ковид-19!

Од таборот на Наполи соопштија дека Елиф Елмас и Пјотр Зелински добиле негативни резултати на последните тестирања, Македонецот и Полјакот ја добија битката со коронавирусот.

Елиф Елмас од следната недела одново ќе му се стави на располагање на Џенаро Гатузо. Македонецот на 3. октомври беше позитивен на ковид-19, немаше симптоми, но долго чекаше на негативен резултат.

Од таборот на Наполи попладнево конечно ги соопштија добрите вести, Елиф Елмас ја добил битката со коронавирусот, исто како и неговиот соиграч Пјотр Зелински.

Поради ковид-19, Елиф Елмас не можеше да и помогне на Македонија на дуелот со Косово во полуфиналето од баражот, но сега ќе биде во комбинација за пресметката со Грузија и историскиот меч за пласман на Европско првенство.

Албанскaта политичка и научна јавност имаат објективен пристап и разбирање дека прашањата што се на масата за разговори со Бугарија не се воопшто лесни за решавање.

повеќе

Половични регионални форми на соработка и здружување се опасни за Македонија.

повеќе

Време е да се фокусираме врз суштинските проблеми. Време е да создадеме вистински ’општествен договор‘ за владеење на правото и на човековите права како главни столбови на европските вредности

повеќе