Лига на шампиони ждрепка

Елмас ќе игра против Барселона во ЛШ, Реал Мадрид на мегдан со Манчестер Сити

Реал Мадрид - Манчестер Сити е мега пресметката во осминафиналето од Лигата на шампионите, Елиф Елмас и Наполи ќе и се спротивстават на Барселона. 

Денеска беше извршена ждрепката за осминафиналните натпревари од Лигата на шампионите.
 
Пеп Гвардиола со Манчестер Сити ќе игра против неговиот стар ривал Реал Мадрид. 
 
Елиф Елмас и Наполи се среќаваат со Барселона. Интересна ќе биде и пресметката меѓу бранителот на трофејот Ливерпул и Атлетико Мадрид.
 
Дерби дуел е и тој меѓу Челси и Баерн Минхен, а Жозе Мурињо и Тотнем го добија Лајпциг.
 
Осминафинале ЛШ:
 
Борусија Дортмунд - ПСЖ
Реал Мадрид - Манчестер Сити
Аталанта - Валенсија
Атлетико Мадрид - Ливерпул 
Челси - Баерн Минхен
Лион - Јувентус
Тотнем - Лајпциг
Наполи - Барселона

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе