Лига на шампиони ждрепка

Елмас ќе игра против Барселона во ЛШ, Реал Мадрид на мегдан со Манчестер Сити

Реал Мадрид - Манчестер Сити е мега пресметката во осминафиналето од Лигата на шампионите, Елиф Елмас и Наполи ќе и се спротивстават на Барселона. 

Денеска беше извршена ждрепката за осминафиналните натпревари од Лигата на шампионите.
 
Пеп Гвардиола со Манчестер Сити ќе игра против неговиот стар ривал Реал Мадрид. 
 
Елиф Елмас и Наполи се среќаваат со Барселона. Интересна ќе биде и пресметката меѓу бранителот на трофејот Ливерпул и Атлетико Мадрид.
 
Дерби дуел е и тој меѓу Челси и Баерн Минхен, а Жозе Мурињо и Тотнем го добија Лајпциг.
 
Осминафинале ЛШ:
 
Борусија Дортмунд - ПСЖ
Реал Мадрид - Манчестер Сити
Аталанта - Валенсија
Атлетико Мадрид - Ливерпул 
Челси - Баерн Минхен
Лион - Јувентус
Тотнем - Лајпциг
Наполи - Барселона

Пандемијата на коронавирусот која го зафати целиот свет, не само што има огромно влијание врз јавното здравство, општеството и економијата како целина, туку предизвика пустош и во спортот.

повеќе

За транспортерите – благодарам, за мерките – итност, за компаниите надеж дека Владата ќе ги искористи сите ресурси на државата за да ги одржи во живот, без разлика на цената што треба да се плати за тоа.

повеќе

Пандемијата со коронавирусот започна во време кога довербата во институциите беше на рекордно ниско ниво. 

повеќе