Излезе листата со казни за фудбалерите на Наполи

Елмас ја доби казната од Наполи, најмногу настрада капитенот Лоренцо Инсиње (ФОТО)

Наполи ги подели казните за фудбалерите кои го прекинаа карантинот, најмногу настрада капитенот, Лоренцо Инсиње кој ќе плати 350.000 евра. 

Македонскиот фудбалер, Елиф Елмас ќе треба да плати 57.000 евра затоа што заедно со останатите играчи на Наполи не ја почитуваше одлуката и го бојкотираше карантинот.
 
Убедливо најмногу ќе плати капитенот, Лоренцо Инсиње кој бил лидер меѓу бунтовниците, неговата казна изнесува 350.000 евра.
 
Алан е втор со 250.000 евра, а над 200 илјади има и Кулибали. Шестцифрени казни имаа уште Лозано, Манолас, Мертенс и Каљехон. Најлесно помина Гаетано кој ќе треба да даде само седум илјади евра.
 
„Газета дело спорт“ ја објави листата со казни за играчите на Наполи:
 

Ех какво време дојде, да се стремиме кон нула. Уште повеќе, да постигнеме нула.

повеќе

Како да ги зачуваме националните и креативни наследства со помош на вештачката интелигенција?

повеќе

Ќутејќи - банализирамо. Банализирајќи - нормализирамо. Нормализирајќи - дозвољуемо пред очи да ни се повампируа фашизмот и нацизмот.

повеќе