Уште една драма со тажен крај за Гатузо

Елмас и Наполи во 95. минута пропуштија победа (ВИДЕО)

Сасуоло и Наполи одиграа нерешено 3-3, Наполитанците првото водство го имаа во 89. минута, а до крајт успеаа да го прокоцкаат, Елмас одигра 25 минути. 

Исклучително интересен натпревар одиграа Сасуоло и Наполи кој заврши без победник.
 
Инсиње даде гол во 22. минута, но ВАР му го поништи поради офсајд. Десет минути подоцна Максимовиќ си постигна автогол за водство на Сасуоло од 1-0.
 
Во 38. минута Зиелински даде убав гол од далечина за 1-1, но во судиското продолжение од првиот дел Берарди од пенал го врати водството на Сасуоло.
 
Елмас во игра влезе во 67. минута, а пет минути подоцна по асистенција од Инсиње, Ди Лоренцо изедначи на 2-2.
 
Во 89. минута Инсиње од пенал погоди за прво водство на Наполи на мечот, 3-2, и кога се чинеше дека ќе ги освојат трите бодови, пенал беше свирнат и за Сасуоло, Капуто погоди за конечни 3-3. Уште еден тажен ден за Гатузо.

Во чест на Меѓународниот ден на трудот, вреди да се разгледа состојбата со работничките права во државата, да се направи краток осврт на изминатата година и да се согледа што може да се направи за да се насочат работите кон подобро.

повеќе

Таквиот вид на анахрон национал-романтизам, со речиси апологетски однос кон окупаторската политика на Бугарија во Втората светска војна, штетна е за хармонизација на односите на Балканот, пред сѐ на Бугарија со РСМ, но и со Србија.

повеќе

Некогаш да градиш на три континенти, а денес да не ја градиш сопствената држава.

повеќе