Уште една драма со тажен крај за Гатузо

Елмас и Наполи во 95. минута пропуштија победа (ВИДЕО)

Сасуоло и Наполи одиграа нерешено 3-3, Наполитанците првото водство го имаа во 89. минута, а до крајт успеаа да го прокоцкаат, Елмас одигра 25 минути. 

Исклучително интересен натпревар одиграа Сасуоло и Наполи кој заврши без победник.
 
Инсиње даде гол во 22. минута, но ВАР му го поништи поради офсајд. Десет минути подоцна Максимовиќ си постигна автогол за водство на Сасуоло од 1-0.
 
Во 38. минута Зиелински даде убав гол од далечина за 1-1, но во судиското продолжение од првиот дел Берарди од пенал го врати водството на Сасуоло.
 
Елмас во игра влезе во 67. минута, а пет минути подоцна по асистенција од Инсиње, Ди Лоренцо изедначи на 2-2.
 
Во 89. минута Инсиње од пенал погоди за прво водство на Наполи на мечот, 3-2, и кога се чинеше дека ќе ги освојат трите бодови, пенал беше свирнат и за Сасуоло, Капуто погоди за конечни 3-3. Уште еден тажен ден за Гатузо.

Програмата за вакцинација во Бугарија може исклучиво да се окарактеризира како фијаско. 

повеќе

Вакцинирањето преку ред, слабата стратегија и лошата комуникација со јавноста ги обележаа првите месеци на вакцинирање во Хрватска која во моментов е близу дното на ЕУ во однос на процентот на вакцинирана популација. 

повеќе