Серија А

Елмас и Наполи победнички тргнаа во новата сезона (ВИДЕО)

Наполи со 2-0 победи на гостувањето кај Парма, Елиф Елмас ги одигра последните десетина минути од натпреварот, скапото засилување Осимен покажа дека ќе биде многу значаен дел од тимот на Гатузо. 

Наполи еден час се мачеше да го скрши отпорот на Парма, во тој период тешко создаваше шанси, но работите се променија во 61. минута кога Осимен влезе во игра.
 
Тој е најскапиот играч кој го има купено Наполи, неговиот трансфер може да достигне до 80 милиони евра и покажа зошто е така.
 
Веднаш ја раздвижи играта на Наполи, неколку пати ја измести одбраната на Парма и резултат на тоа беа головите на Мертенс и Инсиње со кои победија со 2-0.
 
Елиф Елмас од клупата го почна натпреварот, во игра влезе во 84. минута на местото од Руиз.

И Софија ќе треба да не го запре македонското евро-интегрирање на самиот почеток – и Скопје ќе треба да ја декомунистицира и дејугословенизира својата елита, економија, политика, наратива и медиуми.

повеќе

На светов има доволно место и за доктори и за антиваксери, и за научници и инженери, како и за рамноземјани и антимаскери, за уметници и фантазери.

повеќе

Во Законот кој е предложен воопшто не се цели на попишување на реалната состојба на терен, туку се цели на попишување на сите возможни граѓани заради задоволување на политички цели.

повеќе