Серија А

Елмас и Наполи го загубија дербито против Аталанта (ВИДЕО)

Наполи нанижа уште еден пораз во Серија А, овој пат кај директниот ривал за пласман во топ 4, загубија со 4-2 од Аталанта, Елмас беше статер но брзо во второто полувреме беше изваден од игра. 

Иако на мечот беа постигнати дури шест гола, ниту еден од нив не беше даден во првото полувреме. Од првите 45 минути за издвојување е црвениот картон на тренерот на Аталанта, Гасперини кој требаше да ја напушти клупата во 26. минута.
 
Резултатот го отвори Запата во 52. минута од мечот, веднаш потоа Елмас беше изваден од игра а на негово место влезе Инсиње.
 
Пет минути подоцна Зиелински изедначи на 1-1, но веднаш следуваа погодоци на Госенс и Мурел за водство на Аталанта од 3-1.
 
Госенс во 76. минута ја затресе и сопствената мрежа и го врати Наполи во игра, но Ромеро три минути подоцна ги постави конечните 4-2.

Време е да се фокусираме врз суштинските проблеми. Време е да создадеме вистински ’општествен договор‘ за владеење на правото и на човековите права како главни столбови на европските вредности

повеќе

Стратешко партнерство на македонската влада со Зока енерџи солушнс, компанија регистрирана за обработка и отстранување на опасен отпад, не е правилен начин за решавање на проблемот во мала држава како Македонија.

повеќе

Цивилизацијата би можела да се дефинира како глутница која има рационална потреба да ги легитимира и образложи своите колежи, грабежи и узурпации.

повеќе