Наполи

Елмас и Гатузо во прегратка, проблемот е надминат (ФОТО)

Елиф Елмас се врати на тренинзите на Наполи и ќе биде во составот за дуелот со Лацио, проблемот со Гатузо е надминат. 

Гатузо го избрка Елмас од тренинг поради недоволно залагање и неговиот настап против Лацио беше доведен под знак прашалник.
 
Но, македонскиот фудбалер на својот инстаграм профил стави стори со Гатузо во прегратка што сугерира дека проблемот е надминат.
 
Елмас се врати на тренинзите  се очекува да биде дел од денешниот меч против Лацио кој е многу значаен во борбата за пласман во Лигата на шампионите.
 

Не треба толку да се грижиме за тоа дали се искачуваме на табелата, туку повеќе треба да внимаваме на тоа дали навистина се справуваме, истражуваме и ги гониме оние кои се занимаваат со корупција.

повеќе

Потребно е да се провери дали имало наредба за следење врз Камчев.

повеќе

Во чест на Меѓународниот ден на трудот, вреди да се разгледа состојбата со работничките права во државата, да се направи краток осврт на изминатата година и да се согледа што може да се направи за да се насочат работите кон подобро.

повеќе