Серија А

Елмас го реши големото дерби, со негов гол Наполи го победи Милан (ВИДЕО)

Со гол на Елиф Елмас на почетокот на натпреварот Наполи го победи Милан со 1-0 на Сан Сиро и го скокна на табелата во Серија А. 

Елиф Елмас е херојот на Наполи на големото дерби против Милан, македонскиот фудбалер му донесе триумф на својот тим.
 
Погодокот падна во петтата минута кога по центаршут од корнер на Зиелински, Елмас погоди со глава за водство на Наполи од 1-0 што беше и конечен резултат.
 
Во 90. минута Милан даде гол преку Кеси, но ВАР го поништи поради офсајд од Жиру кој и не играше со топката, но беше во недозволена позиција.
 
Наполи и Милан имаат ист број на бодови, 39, но Наполитанците имаат подобра гол разлика и се на второто место. Прв на табелата е Интер со 43 бодови.
 

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе

Несанкционирањето на овој говор доведува до повторување, ширење и злоупотреба на овие аномалии како еден вид „нормализиран“ начин во политичката борба против поединци и групи со различни мислења.

повеќе