Лига Европа

Елмас го доби дуелот со Велковски, Наполи славеше во Ријека (ВИДЕО)

Наполи со 2-1 ја совлада Ријека, Елмас го доби дуелот со Велковски, Тотнем немаше проблеми на гостувањето кај Лудогорец каде славеше со 3-1, Рома со 5-0 убедливо го победи Клуж. 

Наполи со пресврт дојде до победа против Ријека. Елмас и Велковски беа стертери на мечот, дефанзивецот го одигра целиот натпревари, а Елиф на теренот беше 60 минути.
 
Ријека одигра добар меч, поведе преку гол на Муриќ, а создаде доволно шанси за да постигна уште некој гол но не успеа. Наполи бавно влезе во натпреварот, но како тој одминуваше беа се подобри. Изедначија преку Деме во 43. минута, а победија со автогол на Браут во 62. минута.
 
Тотнем имаше многу посериозно издание отколку тоа против Андерлехт и со 3-1 го победија Лудогорец. Момците на Мурињо доминираа на теренот, создадоа многу шанси и дадоа три гола. Кејн и Лукас погодија во првото полувреме, Ло Селсо даде гол во вториот дел.
 
Рома со 5-0 го победи Клуж, Мајорал даде два гола, по еднаш погодија Мхитарјан, Ибанез и Педро.
 
Во останатите мечеви кои почнаа од 18:55 беа постигнати следниве резултати: Бенфика - Ренџерс 3:3, Хапоел Бер Шева - Леверкузен 2:4, Лех - Стандард 3:1, Омонија - Гранада 0:2, ПАОК - ПСВ 4:1, Рапид Виена - Дундалк 4:3, Сиваспор - Карабаг 2:0, Славија Прага - Ница 3:2.

Можеби ни треба регистар на погрешни перцепции на граѓаните за криминалот и корупцијата во државата.

повеќе

Младите бараат подобар живот надвор од државата, бидејќи доаѓаат до заклучок дека приватните компании и странските организации им пружаат поголема поддршка и повеќе ги вреднуваат отколку сопствената држава.

повеќе

Во САД и некои други земји, припадниците на загрозените расни и етнички малцинства имаат пократок животен век од просечниот, и поради тоа не се доволно застапени меѓу оние за кои најмногу се очекува дека ќе починат од ковид-19.

повеќе