Одлична партија на Македонецот

Елмас доби шанса од првата минута и импресионираше во победата од 2-0 на Наполи (ВИДЕО)

Елиф Елмас беше стартер против Сампдорија и пружи одлична партија со неколку добри потези во победата на Наполи од 2-0 во третото коло од Серија А.

Елиф Елмас за прв пат беше стартер во дресот на Наполи во Калчото, Македонецот вечерва доби шанса од првата минута против Сампдорија.

Тој пружи одлична партија, доби неколку дуели на средината од теренот, ги проигруваше соиграчите а имаше и две шанси за гол, кои за жал не ги искористи.

Во првата прилика од убава позиција лошо ја закачи топката со лева и биеше крај стативата, додека во втората сам си направи простор со добар дриблинг но неговиот обид заврши директно во гостинскиот голман.

Наполи славеше со 2-0 со двата гола на Мертенс. Белгиецот го отвори резултатот во 13. минута на асистенција на Ди Лоренцо, а потоа во 67. минута од мечот по втор пат ја затресе мрежата на гостите.

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

Она она што го нудат медиумите во времето на ковид-19 покажа колку тие не се подготвени за да известуваат во време на криза, а кризите ги има сè почесто.