Лига на шампиони

Елмас доби лакт, а Тадиќ црвен картон (ВИДЕО)

Во 73. минута Душан Тадиќ со лакт го удри Елиф Елмас и заработи втор жолт картон, автоматски црвен. Ајакс остана со фудбалер помалку.

Во 73. минута Душан Тадиќ со лакт го удри Елиф Елмас и заработи втор жолт картон, автоматски црвен. Ајакс остана со фудбалер помалку.

Како да ги зачуваме националните и креативни наследства со помош на вештачката интелигенција?

повеќе

Ќутејќи - банализирамо. Банализирајќи - нормализирамо. Нормализирајќи - дозвољуемо пред очи да ни се повампируа фашизмот и нацизмот.

повеќе

Самата идеја на странските директни инвестиции е да донесе нови вработувања со повисоки плати кои треба да ги исплаќа странскиот инвеститор.

повеќе