Со само 19 години

Елмас дебитира во ЛШ и тоа против актуелниот европски шампион, Ливерпул

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Елиф Елмас денеска треба да го одигра својот прв натпревар во Лигата на шампионите, Наполи на Сан Паоло го пречекува Ливерпул.

Почнува новата сезона од Лигата на шампионите, еден од нашите претставници во неа е Елиф Елмас.
 
Наполи го пречекува актуелниот европски шампион Ливерпул, а Елмас треба да го има своето деби во Лигата на шампионите.
 
Македонскиот репрезентативец беше стартер во последниот меч на Наполи во Серија А и ги импресионираше сите.
 
Но, според најавите на италијанските медиуми тој денешниот меч против Ливерпул би требало да го почне од клупата за резерви.
 
Анчелоти ќе го врати Алан во првиот тим, а Елмас сигурно ќе добие шанса во вториот дел и ќе ги запише своите први минути во Лигата на шампионите.
 
Мечот меѓу Наполи и Ливерпул се игра на Сан Паоло со почеток од 20:45.

Време е за коренити промени на економскиот систем во Хрватска.

повеќе

Јавното здравје и економијата одат заедно и во време на пандемија, па затоа најдобриот начин да ѝ се помогне на економијата во оваа криза е ако се воведат адекватни рестрикции за пандемијата да се стави под контрола.

повеќе

Стопанската комора на Македонија со донесувањето на 4-тиот сет на мерки гледа остварување на ветеното дека Владата на РСМ и во услови на здравствено- економска криза ќе стои зад компаниите.

повеќе