Лига Европа

Елмас даде гол, но Наполи загуби на гостувањето во Москва (ВИДЕО)

Наполи со 2-1 беше поразен на гостувањето кај Спартак Москва, Елиф Елмас беше стрелец на единствениот погодок за наполитанците кои во последното коло ќе мора да го победат Лестер за да продолжат во Лига Европа. 

Наполи доживеа уште еден пораз од Спартак Москва, а и во овој меч против рускиот тим Елиф Елмас постигна гол.
 
Фудбалерите на Наполи направија прекршок за пенал уште во првата минута, Соболев реализираше за водство на Спартак од 1-0.
 
При негатива од 1-0, Елиф Елмас имаше голема двојна шанса но голманот на Спартак беше подобар.
 
Во 28. минута нов гол за Спартак Москва, Соболев зголеми на 2-0.
 
Течеше 64. минута кога по асистенција од Петања, Елиф Елмас погоди со глава и намали на 2-1.
 
Нашиот фудбалер во финишот имаше уште една шанса со глава, но голманот Селихов спречи израмнување.
 
Ситуацијата во групата сега е комплицирана, на Наполи во последното коло ќе му биде потребна победа над Лестер за да се пласира во нокаут фазата.
 

Земјите треба да бараат начини за градење мостови и унапредување на билатералните економски врски, а не да гледаат во минатото и да му наметнуваат на македонскиот народ поинаков идентитет или историски наратив.

повеќе

Tочната искористеност и капацитет на водните ресурси во државата e невозможно прецизно да се пресмета заради недостиг на континуирани хидролошки мерења и мониторинг на квалитетот на водите.

повеќе

Нам бизнисмените не ни требаат ниту уставни преамбули ниту некакви параграфи за да ги почитуваме Република Бугарија и нејзините граѓани. Ние некого почитуваме доколку прави профит, плаќа даноци и доколку е општествено одговорен.

повеќе