Лига Европа

Елиф Елмас го однесе Наполи во нокаут фазата од Лига Европа (ВИДЕО)

Елиф Елмас беше херојот на Наполи во денешниот решавачки меч против Лестер за пласман во следната фаза од Лига Европа, Наполитанците победија со 3-2, а нашиот фудбалер даде два гола. 

На Наполи само победа му одговараше против Лестер за да го освои второто место, а таа му ја донесе Елмас.

Резултатот го отори Оунас уште во четвртата минута, а во 24. минута Елиф Елмас по асистенција од Петања зголеми на 2-0.

Три минути подоцна Лестер намали преку Еванс, а во 33. минута Девсбури Хал израмни на 2-2.

По осум минути игра во второто полувреме Елмас даде уште еден гол кој значеше победа на Наполи од 3-2.

Спартак Москва оди во 1/8 финалето од Лига Европа, Наполи ќе треба да игра прво 1/16 финале во ова натпреварување, а Лестер се префрла во Конференциската лига.

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе

Наспроти сесловенскиот и општоевропскиот карактер на нивната дејност, Кирил и Методиј станале објект на присвојувања уште од средниот век.

повеќе

За пишувањата на Хари Костов за проблемите на државата – ако компетентен човек зборува за нефункционирањето на правната држава, кое има директен одраз врз економијата, не може тоа да се заврши со охридскиот уличен жаргон.

повеќе