Лига Европа

Елиф Елмас е играч на колото во Лига Европа! (ВИДЕО)

Гласањето заврши, Елиф Елмас е избран за најдобар фудбалер на последното коло во групната фаза од Лига Европа. 

Елмас синоќа имаше фантастичен меч за Наполи, постигна два гола и го однесе својот тим во нокаут фазата од Лига Европа.
 
УЕФА денеска го прогласи за најдобар фудбалер во ова 6. коло од Лига Европа.

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе

Наспроти сесловенскиот и општоевропскиот карактер на нивната дејност, Кирил и Методиј станале објект на присвојувања уште од средниот век.

повеќе

За пишувањата на Хари Костов за проблемите на државата – ако компетентен човек зборува за нефункционирањето на правната држава, кое има директен одраз врз економијата, не може тоа да се заврши со охридскиот уличен жаргон.

повеќе