Серија А

Елче беше на чекор до сензација, Реал Мадрид се спаси од пораз во судиското продолжение (ВИДЕО)

Реал Мадрид со два гола во самиот финиш од мечот се спаси од пораз против Елче, мечот на Сантијаго Бернабеу заврши нерешено 2-2. 

Се можеше да биде поинаку доколку во 33. минута Бензема не промашеше пенал и му донесеше водство на Реал Мадрид.
 
Казната за нереализираната шанса стигна во 42. минута кога Боје постигна гол за водство на Елче од 1-0.
 
Реал Мадрид со сите сили се обидуваше да ја анулира негативата, но наместо тоа, Миља во 76. минута го зголеми водството на Елче на 2-0.
 
Конечно во 82. минута Реал Мадрид постигна гол, стрелец беше Лука Модрич.
 
Течеше 92. минута кога по асистенција од Винисиус Жуниор, Милитао даде гол за конечни 2-2.

(Насловот е на турски со причина, во превод, „писмо или револвер“.)

повеќе

Со фактот што Европа продолжува да плаќа милијарди долари за рускиот гас секој месец, таа и понатаму игра онака како што свири Кремљ, покажувајќи на тој начин дека е заробеник на сопственото задоволство.

повеќе

Грејната сезона заврши во месец април како и секоја година, но последнава беше со многу проблеми кои произлегоа од енергетската криза, од војната во Украина и генерално од светската економска криза.

повеќе