Лига Европа

Експресниот гол на Елмас не беше доволен, Наполи загуби од Спартак Москва (ВИДЕО)

Прв пораз за Наполи под водство на Лучијано Спалети, италијанскиот тим загуби од Спартак Москва со 3-2 на свој терен. 

Натпреварот почна идеално за Наполи, по само 11 секунди игра, Елиф Елмас постигна гол за водство од 1-0.
 
Но клучниот момент се случи во 29. минута кога Марио Руи доби црвен картон и го остави својот тим со фудбалер помалку.
 
Спартак ја презема иницијативата и почна да напаѓа за израмнување. Тоа се случи по десет минути игра во второто полувреме кога Промес израмни на 1-1.
 
Игнатов во 81. минута погоди за пресврт и водство на рускиот тим од 2-1, во следната минута Кауфриз заработи втор жолт картон па силите на теренот беа израмнети.
 
Но повторно следуваше гол на Спартак, Промес постигна уште еден гол за 1-3, а на крајот Наполи преку Осимен само го ублажи поразот на 3-2.
 
Во оваа група денеска Легија со 1-0 го победи Лестер.
 
Прва е Легија со шест бода, три има Спартак Москва, по еден имаат Наполи и Лестер.

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе

Нема простор за двоумење и губење време, затоа Македонија и Бугарија треба да соработуваат што е можно поскоро за да најдат јасен јазик за разбирање, во процес кој би бил следен од ЕУ, Вашингтон и ОН.

повеќе

Наместо да ги повлечат тужбите против воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите припадници на безбедносните сили, МВР отиде дотаму што поднесе тужби дури и против членовите на семејствата на загинатите полицајци со законска камата да ја вратат земената оштета.

повеќе