Ова нема да ѝ се допадне на УЕФА

Еден од судиите му побара автограм на Халанд! (ВИДЕО)

Еден од помошниците на синоќешниот меч меѓу Манчестер Сити и Борусија Дортмунд, му побара автограм на Ерлинг Халанд во тунелот од стадионот. 

По завршувањето на мечот меѓу Манчестер Сити и Борусија Дортмунд се случи еден необичен момент, помошникот судија му побара автограм на Ерлинг Халанд.
 
УЕФА може да го казни судијата бидејќи со барањето автограм од играч се покажува наклонетост кон одреден фудбалер, што не е убава слика во јавноста.

Незабележливите разлики во нашето однесување кои се дел од психолошката манипулација на социјалните мрежи се предизвикани од надзорниот капитализам и ја нарушуваат демократската култура и личната автономија.

повеќе

После десетици години се решава холдингот, неданочните давачки и царинските тарифи значајни за бизнисот.

повеќе

Целиот свет гледа на 2021 година како на година на заздравување на економијата.

повеќе