Премиерлига

Еден гол, три големи бода за Ливерпул (ВИДЕО)

Ливерпул со гол од пенал на Салах победи на гостувањето кај Брајтон и освои три значајни бода во битката за титулата во Премиерлигата.

На Ливерпул само еден погодок му беше доволен да дојде до целиот плен од гостувањето кај Брајтон.
 
Клучниот момент се случи по пет минути игра во второто полувреме кога Салах постигна гол од пенал за водство и победа на Ливерпул од 1-0.
 
Ливерпул сега има седум бода повеќе од Манчестер Сити, но тимот на Пеп Гвардиола во понеделник го игра својот меч кога го пречекува Волвс на Етихад.
 
Во останатите натпревари во Премиерлигата кои почнаа од 16 часот, Барнли со 2-1 го победи Фулам, со истиот резултат славеше Ватфорд кај Кристал Палас како и Саутемптон кај Лестер. Немаше погодоци на дуелот меѓу Кардиф и Хадерсфилд.
 

Деновиве Владата донесе одлука за формирање на ново министерство. А и така, по глава на жител, верувам, рекордери сме по министерства и министри. Оттука, размислував зошто да не предложам да се формира уште едно – за „спречување автоголови".

повеќе

Денес, кандидати за политички функции се луѓето. Утре, тоа ќе го прават интелигентни машини. И, тие може и ќе победуваат, како што расте незадоволството на граѓаните од човечките политичари.

повеќе

Еден од начините на промовирање подобри меѓуетнички односи помеѓу децата е овозможување подолготраен контакт помеѓу нив што ќе овозможи создавање значајни индивидуални врски помеѓу децата.

повеќе