Се прибираат средства за мега трансфер

Ед Вудворд има план како да му ја исполни желбата на Солшер, продава шест фудбалери за да го купи Санчо

Според пишувањата на Атлетик, „ѓаволите" планираат да го финансираат мега трансферот на Џејдон Санчо преку продажба на шест фудбалери.

Талентираниот Англичанец е цел број 1 на Манчестер јунајтед ова лето, но Борусија Дортмунд сака убаво да наплати и бара околу 120 милиони евра.

Оваа сума е прилично висока во денешни услови поради пандемијата на коронавирус, па „ѓаволит“ ќе треба да жртвуваат неколку фудбалери.

Според пишувањата на Атлетик, планот е мега трансферот да се финасира преку продажба на шестмина. Се работи за Алексис Санчез, Маркос Рохо, Фил Џонс, Крис Смолинг, Џеси Лингард и Диего Далот.

Пред неколку недели се наврши една година од почетокот на пандемијата. Ковид-19 ги разоткри системските проблеми во здравствениот систем и другите институционални гранки на Косово.

повеќе

Ако не се претвориме во систем на вакцинални касти („Тргни ги твоите Астразенека-шепи од мојот Фајзер-дедо“), може да застраниме кон вакцинални пасоши со сомнителна валидност („Врвката на оваа пропусница не е во нијанса одобрена од СЗО!“).

повеќе

Освен неколку изолирани обиди, повеќето луѓе не реагираат кај институциите и не бараат одговорност. 

повеќе