Се прибираат средства за мега трансфер

Ед Вудворд има план како да му ја исполни желбата на Солшер, продава шест фудбалери за да го купи Санчо

Според пишувањата на Атлетик, „ѓаволите" планираат да го финансираат мега трансферот на Џејдон Санчо преку продажба на шест фудбалери.

Талентираниот Англичанец е цел број 1 на Манчестер јунајтед ова лето, но Борусија Дортмунд сака убаво да наплати и бара околу 120 милиони евра.

Оваа сума е прилично висока во денешни услови поради пандемијата на коронавирус, па „ѓаволит“ ќе треба да жртвуваат неколку фудбалери.

Според пишувањата на Атлетик, планот е мега трансферот да се финасира преку продажба на шестмина. Се работи за Алексис Санчез, Маркос Рохо, Фил Џонс, Крис Смолинг, Џеси Лингард и Диего Далот.

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе

Граѓаните се преморени од бескрајните, приказни на предавници и патриоти, тирански платформи, договори со Грција, Бугарија, рекети, пописи, тендери,

повеќе

Критичкото малцинство, на 2020 година не гледа само како на година која ја донесе вирусната пандемија, туку и како на година која донесе и еден друг вид на пандемија, онаа на КОВИД-авторитаризмот.

повеќе