Трансферот е пред реализација

Ѕвездата на Лајпциг, Тимо Вернер ќе заврши во Ливерпул

Ливерпул е во напредни преговори со Тимо Вернер и наскоро треба да ја активира откупната клаузула во неговиот договор со Лајпциг. 

Манчестер јунајтед и Барселона тргнаа по Тимо Вернер, но негова желба беше да потпише за Ливерпул, а се чини дека тоа и ќе се случи.
 
Последните информации се дека Ливерпул е во напредни преговори со Тимо Вернер и трансферот е пред рализација.
 
Тимо Вернер во договорот со Лајпциг има откупна клаузула од 58 милиони евра која може да се активира до април, и токму тоа ќе го направи Ливерпул.
 
Тие на Вернер му нудат договор до 2025 година со плата од осум милиони евра годишно плус бонуси. Се очекува Германецот да ја прифати оваа понуда.

За транспортерите – благодарам, за мерките – итност, за компаниите надеж дека Владата ќе ги искористи сите ресурси на државата за да ги одржи во живот, без разлика на цената што треба да се плати за тоа.

повеќе

Пандемијата со коронавирусот започна во време кога довербата во институциите беше на рекордно ниско ниво. 

повеќе

Најголемата закана од оружје засновано на ВИ не доаѓа од поединечни земји. Заканата ќе дојде од недржавни актери.

повеќе