Тотнем

Џо Харт е пред потпис со Тотнем, голманот повторно ќе биде во голем клуб, но колку ќе брани?

Џо Харт денеска ги поминува медицинските прегледи и наскоро ќе стави потпис на договор со Тотнем, тој таму оди како слободен агент. 

Поранешниот англиски репрезентативец ја заврши авантурата во Барнли и одлучи повторно да стане член на голем клуб. 
 
Харт ќе потпише за Тотнем, но речиси никој не очекува тој да има некоја поголема улога во тимот.
 
Неприкосновен меѓу стативите кај Мурињо и понатаму ќе биде Хуго Лорис кој е и капитен на тимот.
 
Харт два пати ја освои Премиерлигата со Манчестер Сити, но во последните години се мачи со формата.
 
Тој има 75 настапи за англиската репрезентација, но минатата сезона ниту во Барнли не беше прва опција. Велеше дека ќе бара клуб каде што ќе има поголема минутажа на теренот, но тоа сигурно не е Тотнем.

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе

Ако имаме предвид дека секој збор има свое значење, тогаш оваа „железна завеса" кон Бугарија, за која зборува премиерот дека била подигната од Југославија, се доведува во корелација со Берлинскиот ѕид. А, железната завеса помеѓу двете германии доведе до нивно обединување.

повеќе

Јас, Ангела Илиевска , учесник во повеќе протестни движења низ годините наназад, со себе го носам товарот на мојата личност и идеалите кои ги застапувам низ сите тие движења.

повеќе