Серија А

Џенова одигра без голови кај Верона, 80 минути за Пандев

Верона и Џенова одиграа реми без голови во последниот натпревар од четвртото коло во Серија А. 

Горан Пандев беше стартер на натпреварот во Верона и во игра се задржа до 80. минута кога беше изваден од игра.
 
Натпреварот беше мирен, без многу шанси за погодок, домаќините имаа повеќе од играта иако Џенова не беше во подредена ситуацијата.
 
Ова беше трет меч за Џенова оваа сезона, прв по нивната пауза поради многуте позитивни случаи на ковид-19, поради што беше и одложен нивниот меч против Торино во минатото коло.
 
Џенова има освоено четири бода од три меча и се наоѓа на 11. место, Верона е седма со седум бода од четири дуели.

Како што тргнало, на крај, кога ќе го оствариме сонот и конечно ќе влеземе во ЕУ, ќе бидеме нација X, со јазик Y, со националност Z? Кој ќе се радува на тоа?

повеќе

Зошто да не му веруваме на лидерот кој е на чело на колоната запатена кон ЕУ?

повеќе

Логиката е кога веќе се успеа со Преспанскиот договор, кога веќе отстапката е потпишана, зошто да не се направи тоа и со Бугарија.

повеќе